Vrijeme:

Komunikacija
Public account
  PRO Zona
1283 kredita
Kupi kredite
Trenutno ste na javnom računu. Ako želite igrati igru ili se priključiti raspravi, morate se logirati. Ako ste novi korisnik, najprije se morate registrirati.

  Novosti i izjave za javnost: III.1 (Slovačka)

298 452 674
Država: Liga:

Slovačka HK Ovsištské Harpie† - Hádzaná - wiki

Hádzaná (iné názvy: (medzinárodná) hádzaná pre 7 hráčov, (medzinárodná) hádzaná so 7 hráčmi; zastarano handbal) je tímová loptová hra, kde si dva tímy po sedem hráčov (šesť plus brankár) hádžu a odrážajú loptu, pričom sa pokúšajú hodiť ju do bránky tímu súpera. Vyhráva tím, ktorý dá viac gólov. Moderná hádzaná sa zvyčajne hráva v interiéri, ale existujú aj varianty hádzanej hrávanej vonku (čo bolo častejšie v minulosti) a plážovej hádzanej. Hra je rýchla a zahŕňa telesný kontakt, najmä keď obrancovia zabraňujú útočníkom v strelení gólu. Kontakt je povolený len ak obranca stojí čelom k útočiacemu hráčovi a nachádza sa medzi bránkou a útočníkom. Akýkoľvek iný kontakt, zboku alebo zozadu je považovaný za nebezpečný a je trestaný. Ak obranca úspešne zastaví útočiaceho hráča, hra je zastavená a loptu rozohráva mužstvo, ktoré bolo napadnuté na mieste kde bol hráč zastavený alebo z čiary vzdialenej od bránky 9 metrov (tzv. deviatka). Narozdiel od basketbalu. kde sa hráči môžu dopustiť len 5 faulov, hádzanári sa môžu dopustiť viacerých faulov, ktoré sú považované za dobrú obranu a narúšajú rytmus útočiaceho tímu. Gólov v hádzanej je strieľaných dosť. Zvyčajne oba tímy strelia aspoň 20 gólov a nie je nezvyčajné, že na konci zápasov sú výsledky napr. 33:31. Po roku 1980 sa zvýšil počet strieľaných gólov najmä vďaka využitiu tzv. protiútokov.
Zdroj wikipedia :)


Jedinstveni pregledi: 35
Ocjena novosti: Slabo - Obična - Odlično
Ova opcija je dio PRO paketa!      

Mogućnost izjave za javnost

Kao vlasnik PRO paketa imate mogućnost izdati priopćenje za javnost o događanjima u vašem klubu. Možete predstaviti momčadske ambicije, komentirati jučerašnju utakmicu ili dati izjavu prije važne utakmice. Priopćenja za javnost mogu gledati i ocijenjivati drugi menadžeri koji također imaju mogućnost odgovoriti na vašu izjavu svojim priopćenjem.