36 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 4 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 5 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
35 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 6 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 4 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
34 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 3 круг од Националниот куп.
|
Префрчени во лига III.2 од страна на ракометната федерација.
|
Испаѓање во лигата III.5.
|
Рангиран 13 во плејофот од лигата II.2.
|
Рангиран 13 во регуларниот дел од сезоната на лигата II.2.
|
33 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 3 круг од Националниот куп.
|
Промоција во лига II.2.
|
Победи во колото за промоција во лигата II.2.
|
Рангиран 2 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 1 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
32 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Поразен во колото за промоција во лигата II.2.
|
Рангиран 2 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 2 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
31 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Поразен во колото за промоција во лигата II.2.
|
Рангиран 2 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 2 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
30 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Поразен во колото за промоција во лигата II.2.
|
Рангиран 2 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 2 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
29 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 3 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 4 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 2 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
28 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 3 круг од Националниот куп.
|
Испаѓање во лигата III.2.
|
Рангиран 14 во плејофот од лигата II.2.
|
Рангиран 14 во регуларниот дел од сезоната на лигата II.2.
|
27 |
AST RHEIN |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Промоција во лига II.2.
|
Рангиран 1 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 3 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
26 |
HSG LÜGDE BAD PYRMONT† |
Елиминиран во 1 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 8 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 8 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
25 |
HSG LÜGDE BAD PYRMONT† |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 9 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 9 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
24 |
HSG LÜGDE BAD PYRMONT† |
Елиминиран во 1 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 9 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 9 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
23 |
HSG LÜGDE BAD PYRMONT† |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 7 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 7 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
22 |
Magic Diamonds FC |
Елиминиран во 1 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 6 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 8 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
21 |
Pogoń Leżajsk 41876 † |
Елиминиран во 1 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 10 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 11 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
20 |
HSG Wolkenjäger† |
Елиминиран во 2 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 9 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 9 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|
19 |
Tv Ratingen† |
Елиминиран во 1 круг од Националниот куп.
|
Рангиран 12 во плејофот од лигата III.2.
|
Рангиран 11 во регуларниот дел од сезоната на лигата III.2.
|